۱۳۹۰ فروردین ۲۶, جمعه

هشدار بسیار جدی ( از vpn های رایگان اصلا" استفاده نکنید )


هشدار بسیار جدی!!
اگر از فیلتر شکن ها و سرویس هایVPN  استفاده میکنید ، لطفاً این نوشتار را تا پایان مطالعه کنید.
 امروزه تعدادی وب سایت و وبلاگ پیدا شده که اقدام به ارائه سرویس VPN و فیلتر شکن به صورت رایگان یا با قیمت های بسیار نازل در قبال امکانات وسیع کرده اند. با توجه به آنکه ارائه اینگونه سرویس ها هزینه زیادی را به ارئه دهنده آن تحمیل میکند و این هزینه ها باید از ناحیه فروش خدمات به کاربران تامین گردد ، لذا ارائه رایگان یا قیمت های بسیار نازل برای اینگونه سرویس ها بسیار شک بر انگیز است!
 متاسفانه اینگونه به نظر میرسد که عده ای با حمایت دولت ایران این سرویس ها را راه اندازی کرده و به صورت رایگان و یا با قیمت های بسیار نازل به کاربران عرضه میکنند. کاربران نیز فریب قیمت های نازل را خورده و سرویس را با اطمینان خریداری میکنند و یا از آن به رایگان استفاده میکنند ، غافل از آنکه کلیه اطلاعاتی را که از آن پس در اینترنت تبادل میکنند بر روی سرور های وزارت اطلاعات ایران ذخیره شده و همچنین هویت مکانی آنها نیز فاش میگردد.
 
به نظر میرسد این ترفند جدیدی است پس از آنکه دولت ایران از انتشار فیلتر شکن ها نا امید شده و خود را در جلوگیری از استفاده از آنها ناتوان دید ، حال میخواهد با فیلتر شکن های تولیدی خود ، کاربران آن را شناسایی کرده و استفاده کنندگان را مورد هدف قرار دهد.
 
لذا به کاربران توصیه میشود از سرویس های VPN که به رایگان توزیع میشوند هرگز استفاده نکنند. همچنین در صورتی که مشاهده میکنند ، سرویس دهنده ای امکانات متنوع و سرور های متعددی را با قیمت بسیار نازل عرضه میکند ، در فعالیت آن شک کرده و ارائه دهنده دیگری را انتخاب نمایند
آدینه ناهید شید / 26 فروردین 2570

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر